|
Anna a Josef Novotný z Dolní Rovně č. p. 128 a č. p. 47Datum na listině: 18.08.1881 Den přijetí: 26.08.1881 Vztah k listině: Obsah Výnos c. k. okresního soudu v Holicích o nařízené exekuční dražbě pozemků manželů Josefa a Anny Novotných v obci Dolní Roveň kvůli dluhu 274 zlatých 54 krejcarů z dědictví po Marii Popperové z Holic.
Datum na listině: 28.02.1882 Den přijetí: 05.04.1882 Vztah k listině: Obsah Výkaz téhož úřadu (c. k. okresního soudu v Pardubicích, pozn. překladatele) o schváleném vyčlenění pozemků o rozloze 1 jitro 268 sáhů čtverečních od nemovitosti manželů Matěje a Kateřiny Tichých z Borku, [převedených] na manžele Josefa a Annu Novotné.
Datum na listině: 24.03.1883 Den přijetí: 03.04.1883 Vztah k listině: Obsah Tabulární výnos c. k. okresního soudu v Holicích o schváleném výmazu zádušního kapitálu ve výši 200 zlatých vídeňské měny z nemovitosti manželů Josefa a Anny Novotných, z č. 128 v Rovensku a č. p. 47.
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Urban bývá studený pán. Pohoda na Urbana - pro sedláka vyhraná. Urban krásný, vyjasněný - hojným vínem nás odmění. Na Urbana pěkný, teplý den - bude suchý červenec i srpen. Vinná réva nedbá toho - bude míti vína mnoho. Svítí-li slunce na svatého Urbana, bude úroda hlavně na víně. Pankrác a Urban bez deště - hojnost vína. Prší-li na svatého Urbana, znamená újmu vína; pakli jast pěkný čas, dobré víno bude. Jaký den 25. máje jakožto na den Urbana povětří jast, takový podzimek následovati má.
|
|
25.5.2001: Sněmovna zvolila všech patnáct členů Rady ČT.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|