|
|
Josef Svoboda (ředitel školy)Datum na listině: 29.10.1881 Den přijetí: 30.10.1881 Vztah k listině: Odesílatel Ředitel dívčí lidové a měšťanské školy v Pardubicích Josef Svoboda prosí o podporu na [pořízení] oblečení pro chudou školní mládež.
Datum na listině: 20.03.1884 Den přijetí: 20.03.1884 Vztah k listině: Obsah Výbor udržovacího a okrášlovacího spolku pardubického hřbitova u sv. Jana prostřednictvím pana Johanna Arnolda sděluje, že se 23. tohoto měsíce bude konat zasedání za účelem vypracování návrhu stanov a zve na něj patronátní úřad.
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Barbora na ledě, Vánoce na blátě. Na Adama a Evu čekejte oblevu. Není-li prosinec studený, bude příští rok hubený. Když na Mikuláše prší, zima lidi hodně zkruší. Prosinec naleje a leden zevěje. Je-li studený prosinec, hodně práce bude míti žnec. Mrazy, které v prosinci ochabnou, neznamenají zimu náramnou. Když v prosici hrom ještě hučí, rok příští stále vítr fučí. Mléčná dráha v prosinci jasná, bude v příštím roce úroda krásná. Mrazivý prosinec, mnoho sněhu, žíznivý roček bude v běhu.
|
|
|
15.12.1981: Federální shromáždění schválilo zákon o 7. pětiletém plánu. 15.12.1981: Federální shromáždění schválilo zákon o 7. pětiletém plánu. 15.12.1981: Federální shromáždění schválilo zákon 7. pětiletého plánu.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|