|
Bylinné koupele v lázních Komorní Lhotka [ Lázeňská procedůra ]Bylinné koupele v lázních Komorní Lhotka. Léčivé rostliny tvoří převládající část přírodních léčiv, proto již v dávnověku tvořily nejpodstatnější část prostředků léčby. Lidové léčitelství se postupně vytvářelo ze zkušeností mnoha generací. Také nynější výzkum léčivých rostlin potvrzuje, že naši předkové správně poznali jejich léčivé účinky a látky z nich izolované jsou podkladem moderních léčiv. Při nemoci vzniká narušení látkové výměny v organismu , jejíž procesy probíhají i pomocí enzymů - buněčných katalyzátorů. Na úpravu porušených funkcí je třeba organismu dodat látky a prvky, které jsou v harmonickém poměru obsaženy v léčivých rostlinách. Kromě toho účinné složky léčivých rostlin přijímá organismus snadněji, než izolované v lékové formě. Rostlinným léčením se dosahuje celkového posílení organismu .Výsledky se projevují později, ale jsou trvalejší. Výhodou je přirozený původ těchto léčiv, minimální vedlejší účinky, staletá tradice prověřená mnohými generacemi a dobrá dostupnost. Léčivé rostliny jsou vhodné i jako doplněk klasické léčby. I lidé bez jasných známek projevené choroby používají léčivé rostliny jako preventivní opatření proti nemocem, fyzické a psychické únavě a ke zvýšení odolnosti organismu a zlepšení celkové pohody.
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|