|
Koupaliště Vlčnov [ Koupaliště nebo bazén ]Ve Vlčnově je vždy o letních prázdninách v provozu koupaliště s osvětlenýcm bazénem 16 x 32 m., osvětleným hřištěm a dětským koutkem. Součástí koupaliště je také bufet. Provozní doba: červenec - srpen od 10 h. (denní, odpolední a noční koupání). Staňte se architekty nového vlčnovského koupaliště. Piště svoje připomínky, názory a zkušenosti, jak by měl nový areál vypadat. Soutěž o celoroční vstup zdarma. V současné době probíhá v rámci obecní rady a zastupitelstva obce diskuze, jak by to všechno mělo vypadat. Konečná podoba je zatím nejasná, ale již nyní je v plánu celková rekonstrukce bazénu a možné zvětšení jak na délku, tak i na šířku. Je nutná generální oprava či výstavba nového sociálního zázemí (WC, kabinky) a rozšíření dalších sportovišť. Jak bude vypadat celkový projekt - tak o to se můžete zasloužit i Vy. Napiště svůj názor, zkušenost. Nebudete litovat. Po uzavření a vyhodnocení diskuze vybereme nejzajímavější a nejpřínosnější názor a jeho autor či autoři slavnostně otevřou nové centrum vodních sportů ve Vlčnově. Navíc dostanou hodnotnou cenu - celoroční vstupenku na koupaliště. To za to stojí.
AKTUALIZACE: Tomáš Kuča org. 56, 20.10.2004 v 13:52 hodin Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|