|
Město Albrechtice [ Město nebo obec ]Poprvé připomínána v roce 1377. V roce 1492 byla obec povýšena na město králem Vladislavem II. V současné době má obec zhruba 3000 obyvatel. Z turistických možností stojí za zmínku barokní kostel Navštívení P. Marie, barokní sloup sv. Anny na náměstí, koupaliště, jezdecké centrum. V přilehlé části Žáry se nachází plicní sanatorium. Zhruba 1 km směrem na Krnov v zalesněném terénu zřícenina hradu Burkvíz. V nedaleké obci Holčovice možnost lyžování (2 vleky).
Plní funkci základního stupně územní samosprávy a v různé míře je také vykonavatelem státní správy. PŮSOBÍ NA KATASTRÁLNÍM ÚZEMÍ: - Burkvíz, Město Albrechtice [osm]
- Česká Ves u Města Albrechtic, Město Albrechtice [osm]
- Dlouhá Voda, Město Albrechtice [osm]
- Hynčice u Krnova, Město Albrechtice [osm]
- Linhartovy, Město Albrechtice [osm]
- Město Albrechtice, Město Albrechtice [osm]
- Opavice, Město Albrechtice [osm]
- Piskořov, Město Albrechtice [osm]
- Valštejn, Město Albrechtice [osm]
- Ztracená Voda, Město Albrechtice [osm]
Z TISKOVÝCH ZPRÁV A ČLÁNKŮ NA ÚZEMÍ MĚSTA ČI OBCE
AKTUALIZACE: Šormová Helena (INFOSYSTEM s.r.o.) org. 56, 10.10.2021 v 19:30 hodin Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jiljí jasný - podzim krásný. Na svatého Jiljí jasno, je suchá jeseň; když prší, čtyřicet dnů střecha nevyschne. Na den Jiljí hrom a blesky - čtyři týdny mokré stezky. Když na svatého Jiljí prší, celý podzim voda crčí. Prší-li na svatého Jiljí, budou otavy shnilý. V jakém počasí jelen na den Jiljího říje neb mezi laně jde, v takovém se zase po čtyřech týhodnech navrací; jestli ale jelen něco později říje, tedy jest znamení, že pozdě zima nastane. Je-li na svatého Václava bouřka, bývá dlouho teplo. Svatý Václav v slunci září, sklizeň řepy se podaří. Před svatým Václavem času dost, po svatém Václavu pozdě. Svatý Václav víno chrání, po něm bude vinobraní.
|
|
17.9.2001: Vláda připravuje opatření proti lidem veřejně schvalujícím terorismus. 17.9.2001: Vláda schválila návrh plošného vyplácení přídavků na děti bez ohledu na sociální postavení rodiny. 17.9.2001: Ministr obrany Jaroslav Tvrdík se omluvil brněnské firmě Zetor, že ji uvedl za příklad firmy, s jejímiž výrobky obchodují organizace napojené na Usámu Bin Ládina. 17.9.2001: Turecký parlament odhlasoval klíčové hospodářské a ústavní reformy, jež by měly zemi přiblížit evropským standardům. 17.9.2001: Americký koncern General Motors oznámil, že od věřitelů johokorejské automobilky Daewoo odkoupí většinový podíl za miliardu dolarů.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|