|
POSILOVNA [ Fit-centrum ]Pro rozvoj posilování slouží dobře vybavená posilovna, která je umístěna v prostorách mateřské školy. Posilovnu zřídil obecní úřad v hodnotě 51.000,- Kč. Posilovna je využita v průběhu celého týdne, protože kroužek posilování zde navštěvují jak žáci, tak i mládež, ženy a muži. Kroužek posilování vede paní Daniela Kolníková a její manžel pan Miroslav Kolník. Jejich rodina se přistěhovala do Korytné nedávno. Paní Daniela, rodačka z Krnova, je úspěšnou pákařkou, ač její drobná a křehká postava tomu nenasvědčuje. Má ráda tento sport, který není nějak zvlášť náročný na sportovní pomůcky (je třeba speciální stůl a kladka, která slouží k posilování rukou). Kromě svalů sport vyžaduje hodně rychlosti a postřehu. Paní Daniela Kolníková se zúčastnila MS v Egyptě, kde získala pro Českou republiku dvě bronzové medaile (jednu pravou rukou, jednu levou rukou). V účasti na Mistrovství světa ji sponzorsky pomohly Obecní úřad v Korytné, Linea Nivnice, Pivovar Janáček Uh.Brod a další.
AKTUALIZACE: Tomáš Kuča org. 56, 22.10.2004 v 16:28 hodin Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|