|
KRUHOVÝ OBJEZD - kulturní a vlastivědná revue [ Časopis ]KULTURNÍ OBČASNÍK příspěvky z kulturního života ve městě Vydává Josef Floreš za finanční podpory Města Slavičín 1. číslo 2003 Z obsahu: Když svítí zelená Nové muzeum Rolnická záložna ve Slavičíně CANTARE Divadlo je život Kolelač 2003 Něco o divadle, něco o Pařezu Cimbálová muzika Slavičan František Slovák - malíř, grafik Petr Sís Galerie Gymnázia Slavičín aj. Speciál 2004 Z obsahu: 50. výročí založení Klubu přátel historie Viktor Švihálek - výrazná osobnost Výzkum slovanské mohyly Josef Studenka, zakladatel vlastivědného kroužku aj. 2. číslo 2004 Z obsahu: O nepřetržitosti kruhového objezdu... Slavnostní akt na gymnáziu... Benefice Jana Pivečky Výtvarný plenér Hostětín Kolelač 2004 Hok Kong I děti mohou pomoci Jiří Janečka - fotograf, jazzman Ohlédnutí - 60 let od letecké bitvy Pohled z džípu Rudická tragedie Benefice divadla Pařez Akce žáby O divadle SemTamFór Generační paměť Quo vadis, člověče, máš vůbec čas si to přečíst?
KONTAKTNÍ ADRESA:Agentura OSTROV Josef Floreš Družstevní 782 763 21 Slavičín Česko (CZ)
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|