|
Lysá hora - nástupní místo na paragliding [ Paragliding ]Na letovém terénu Lysá hora se nachází jediné startoviště orientované na jihozápad u horní stanice "zlomeného vleku. 1. Orientace stanoviště: 198° 2. Nadmořská výška start. plochy: 1080 m.n.m. 3. Poloha středu startovní plochy: E 015° 29' 43,6", N 50° 45' 04,0" 4. Přístup na stanoviště: Z Rokytnice nad Jizerou směrem k dolní stanici lanové dráhy na Lysou horu, odtud k chatě Lovčenka na Ručičky, odtud směrem na Dvoračky (cca 800m), po druhé sjezdovce směrem nahoru k startovišti u horní stanice "zlomeného vleku" (cca 250m). 5. Překážky v oblasti startu: Stromy vysoké cca 15m po obou stranách startoviště (lesní průsek široký 80m - sjezdovka). 6. Obtížnost startu: PK-snadný, ZK-snadný 7. Časová omezení: Stanoviště je možno používat celoročně. V zimním období nutno počítat s lyžařským provozem na startovišti (sjezdovka) a neupraveností přistávací plochy, včetně absence vytyčení plochy. Vzlet v lyžařském areálu je nutno nahlásit u dolní stanice lanovky (v zimě pro každý den zvlášť). Startovací plocha je vyznačena piktogramem a je k ní vyčleněn letový koridor a přistávací plochy dle provozního řádu. Ten je vyvěšen v uvedené lokalitě, event. je k dispozici na informačních střediscích Správy KRNAP. Ve vlastním národním parku je létání kromě uvedených míst a koridorů zakázáno. O možnostech a omezeních těchto sportů je nutno se předem informovat na informačních střediscích Správy KRNAP..
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|