|
Folklorní soubor CIFRA [ Folklorní soubor či skupina ] O nás Primáš: Petr Číhal 2. housle: Jiří Mikuláštík 3. housle: Drahomír Hlaváč Klarinet: Jiří Höhn Cimbál: Petr Holoubek Kontry: Jakub Tomala Kontrabas: Ondřej Höhn Zpěv: Ivana Skálová V průběhu roku pořádá soubor různá vystoupení. K těm nejvýznamnějším se řadí celovečerní pořady souboru a koncerty muziky. Mezi nejúspěšnější vystoupení doposud patřily živé vstupy v pořadu Dobré ráno s ČT a zahraniční zájezdy do Polska, Německa, Španělska, Maďarska, Slovenska, Švýcarska a na Kypr. Cimbálová muzika CIFRA spolupracuje i s jinými organizacemi a folklorními soubory. Mezi ty hlavní patřilo Slovácké divadlo (představení Gazdina roba), Městské divadlo Zlín (vánoční hra Andělův Betlém) a F-Studio Buchlovice, se kterým se CM podílela na vydání vánočního CD Od Buchlova k Betlému. Velmi úspěšná, vzájemně se obohacující, byla také spolupráce s dětským souborem Hradišťánek - každoroční společné premiéry a výchovné koncerty. Vyvrcholením se stalo vydání společného CD Husličky a písničky. Folklórní soubor Cifra nabízí: Vystoupení celého souboru Samostatné koncerty cimbálové muziky Účinkování na festivalech, přehlídkách a folklórních slavnostech Účinkování na plesech a zábavách Besedy u cimbálu Účinkování je možné v počtu 5-8 členů muziky, popřípadě tanečního souboru
KONTAKTNÍ ADRESA:Folklorní soubor CIFRA Na Hraničkách 853 686 01 Uherské Hradiště Česko (CZ)
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|