|
Moravská Veselka, dechová hudba [ Folklorní soubor či skupina FoS ČR ]Moravská Veselka ze Sušic u Přerova si za dobu 15-ti let své existence získala v povědomí příznivců dechové hudby své pevné místo. Vystupuje pravidelně nejen v bližším i vzdálenějším okolí svého působiště, ale absolvovala také řadu zahraničích zájezdů, natočila dva zvukové nosiče a mohli jste se s ní setkat i na vlnách českého rozhlasu a televize. V roce 2004 a 2005 pořádala z obcí Pavlovice u Přerova setkání dětských a mládežnických dechových orchestrů v Hudební Pavlovice a do budoucna má řadu dalších plánů. Kapelníkem je Mgr. Pavel Železný. Místo působení a sídlo dechové hudby Moravská Veselka: je Sušice u Přerova 95, 751 11, Radslavice Aktuální je také kontakt na managerku paní Bronislavu Školoudíkovou. Zahraničí: Německo, Rakousko, Francie, Itálie, Španělsko, Holandsko a Polsko. Zpracovánavé regiony: kraj na rozhraní Hané a Záhoří pod vrcholky Hostýnských hor.
KONTAKTNÍ ADRESA:Moravská Veselka Bronislava Školoudíková Pavlovice u Přerova 171 751 11 Radslavice Česko (CZ)
AKTUALIZACE: Luděk Šorm (FOLKLOR.CZ) org. 24, 02.01.2006 v 14:21 hodin Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|