|
Kynologové Vendryně [ Kynologie ]Základní organizace č.101 Českého kynologického svazu Vendryně byla založena roku 1951 p. Josefem Wojkovským, který byl jejím dlouholetým předsedou.
Naše organizace má při každoroční fluktuaci 50 aktivních členů, z toho několik mládežníků. Pravidelně provádíme výcvik psů různých plemen, konají se zkoušky psů. Majitelé psů připravuji své psy také pro výstavy, což je nutné pro chovnost psů. Celoročně zajišťujeme ukázková cvičení. Pořádáme závody a soutěže. Pro OÚ ve Vendryni zajišťujeme na Vendryňském karnevalu pořadatelskou službu a ostrahu. Ukončením roku je pak společenská akce.
Naši členové pravidelně sbírají ocenění v oblastních i národních závodech, soutěžích a i výstavách.
Výcvik
Výcvik psů provádíme na našem cvičišti v ůdolí mezi areálem TJ ve Vendryni a nemocnici Třinec-Sosna. Nejvíce lidí se u nás schází v neděli dopoledne, kdy je výcvik veden pod dohledem zkušených kynologů a figurantů. Ostatní dny má každý člen volný přístup k cvičišti a může si psa cvičit sám anebo po domluvě s některým z našich vycvikářů.
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|