|
Praha, historické centrum [ Památka UNESCO ]Historické centrum hlavního města, staré více než 10 století, upoutává své obyvatele a návštěvníky jedinečnou symbiózou všech architektonických stylů - od románských rotund přes gotické věže, renesanční panské domy a paláce, židovské synagogy až po barokní kostely a kláštery. Město je plné romantických uliček, pozlacených věží a kopulí kostelů. A nesmíme zapomenout ani na secesi a modernu... Jeden básník charakterizoval kdysi Prahu jako "symfonii z kamene”, a postihl tak zcela její charakter a jedinečnou krásu. Toto stověžaté město, postavené podél zákrutů Vltavy a na okolních sedmi pahorcích, vždycky uvádělo v úžas básníky, malíře a fotografy. Architektonické poklady v historickém centru Prahy nejsou však jen kamennými svědky minulosti. Praha byla a je živým městem, kde se nachází nebývalé množství divadel, koncertních sálů, výstavních prostor, muzeí a galerií. Kulturní nabídka je velmi široká. Praha je tak různorodá, jak jen si člověk může přát, a každému příchozímu ukáže jednu ze svých kouzelných tváří. Rozhodnutí id.č.: 1992000 Název rozhodnutí: Report of the 16th Session of the Commitee, Santa Fe, USA, 14.12.1992 Rok: 1992 Obsah: (Historic Centre of Prague), (Historic Centre of Český Krumlov), (Historic Centre of Telč)
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
26.5.2001: Zahájen sjezd KDU-ČSL v Jihlavě. Předsedou strany byl zvolen Cyril Svoboda, místopředsedy Milan Šimonovský, Jan Kasal, Miloslav Výborný, Zuzana Rothiová a Tomáš Kvapil.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|