|
CHAPEL OF THE CHURCH OF BRETHREN [ Modlitebna ](28. října Street 148) - A modern building from 1993-1995 and designed by the Slovak architects Márius Žitňanský and Miroslav Zikmund. The upper section of the structure is a 3m-high rood cross, and on the outer edges of the site the terrain is landscaped so that the chapel grounds merge into the surrounding park. The chapel is in the shape of a boat on the water and has stained glass windows by Jaroslav Kupec, and the entry hall contains a tiled wall by Kateřina Gavlasová. The congregational hall has space for 340 people, and concerts of religious music are held there
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Když dne ubývá, horka přibývá. Červenec nese parna, krupobití a medovice, jesti hojný na bouřky a vichřice. Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci v roce. Co červenec neuvaří - srpen nedopeče. Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče. Slunce peče - déšť poteče. Na mokrý červenec následuje bouře a krupobití. Jaký červenec, takový leden. V červenci do košile rozdělej se, a vprosinci po uši oděj se! Když červenec pěkně hřeje, o vánocích se zima zaskvěje.
|
|
3.7.2001: Evropká komise zakázala spojení amerického konglomerátu General Electric s Honeywell International, na což Bílý dům reagoval velmi podrážděně. Americké úřady na ochranu hospodářské soutěže předtím transakci posvětily. 3.7.2001: Nepřátelsku nabídku na převzetí za 58 miliard dolarů předložil americké AT&T její konkurent Comcast. Ten by chtěl pohltit jednu ze dcer AT&T provozující třetí největší kabelovou síť v USA.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|