|
Agro tourism U HAITLŮ [ Agrotourism ]Location and surroundings: the family boarding house is situated in a small village not far from the ruins of Starý Jičín Castle, 7 km of Nový Jičín. There is a riding school here with 9 old Kladruby horses and one Czech warm-blooded horse at the present time. You can learn the basis of dressage on these magnificent horses or perhaps you can get enjoy a ride through the picturesque surrounding of the riding school. A unique attraction is a drive in a horse-drawn barouche.
Operating hours: all year round
Accomodation: in a farm building in 5 rooms (1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 1/5)
Catering: one?s own or in the restaurants, appetizers
Accessibility: by car, or coach to Bernartice nad Odrou< Village;br /> Languages: Polish, German possibility of cycle hire.
CONTACT ADDRESS:Agroturistika U HAITLŮ Denisa Haitlová Bernartice nad Odrou 206 742 41 Bernartice nad Odrou Czechia (CZ)
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Když dne ubývá, horka přibývá. Červenec nese parna, krupobití a medovice, jesti hojný na bouřky a vichřice. Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci v roce. Co červenec neuvaří - srpen nedopeče. Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče. Slunce peče - déšť poteče. Na mokrý červenec následuje bouře a krupobití. Jaký červenec, takový leden. V červenci do košile rozdělej se, a vprosinci po uši oděj se! Když červenec pěkně hřeje, o vánocích se zima zaskvěje.
|
|
July 817: Charta divisionis imperii, zákon vydaný císařem Ludvíkem Pobožným o nástupnictví na trůn. July 895: Odtržení Čech od Velkomoravské říše. July 950: Boleslav uznal Otovu svrchovanost. July 1241: Král Václav I. ustanoven císařem Friedrichem II. jeho zástupcem v říši. July 1963: Na dráhu kolem Země byl uveden první synchronní satelit Syncom 2. Má oběžnou dobu 24 hodin 14 minut ve výši 36 000 km nad povrchem Země.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|