|
TJ Sokol Huslenky [ Tělovýchovná jednota ]TJ byla založena 8. března 1952. Předsedou byl zvolen Antonín Dobeš, po krátkém čase převzal funkci Alois Krhovják st.
V začátcích se sportovní činnost prováděla v různých sportech, cvičit se jezdilo do Sokolovny na Hovězí, později se cvičilo v sále starého MNV. Zde se vyžíval rovněž oddíl stolního tenisu. Rekreačně se hrál volejbal, v zimě se hrál na Hovězí hokej, měli jsme dobré lyžaře, postupně byl ustaven šachový oddíl. Řada našich členů hrála fotbal na Hovězí a postupně se řešil požadavek na založení fotbalového oddílu v Huslenkách. Po dořešení sporu, kde vybudovat hřiště, bylo rozhodnuto, že toto bude v dolní části obce pod břehem za drahou. V roce 1953 se začalo s úpravami terénu, aby se dosáhl přijatelný rozměr, vše ručně, lopatou, krumpáčem, kolečky a s velkým nadšením.
V roce 1990 byl obnoven šachový oddíl, který se střídavými úspěchy hraje okresní soutěž a okresní přebor pod vedením Antonína Maňáka
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|