|
ZŠ Leskovec [ Základní škola ]V ZŠ se vyučuje podle vzdělávacího programu "Obecná škola", z dalších výchovně vzdělávacích aktivit škola nabízí žákům práci v keramickém a výtvarném kroužku (na fotografii je návštěva našich žáků v kamenické a restaurátorské dílně), děti mají možnost učit se hře na zobcovou flétnu, navštěvovat katolické či evangelické náboženství.
Naše škola se snaží vytvářet pro své žáky příjemné a přátelské prostředí, samozřejmostí je pestrá a bohatá výzdoba interiérů pracemi žáků. Na základě víceletých zkušeností máme zavedeny některé nestandardní prvky ve výuce (jedná se především o vyučování ve dvouhodinových blocích, o jiný systém hodnocení apod.), které se nám doposud osvědčily. Soukromá obecná škola byla ve vsi zřízena roku 1852, veřejná r. 1881. Školní budova byla vystavěna roku 1895 nákladem 5 565 zlatých. Rozšířena byla roku 1930 nákladem 253 000 Kč. V současné době je ZŠ Leskovec malotřídní škola pro 1. - 4. ročník, organizovaná jako trojtřídka. V současné době ji navštěvuje 43 žáků z Leskovce a Ústí u Vsetína. Pedagogickou a výchovnou činnost zajišťují 4 pedagogičtí pracovníci, provoz školní jídelny 3 pracovnice, úklid a topení 1 pracovnice. V přízemí budovy je umístěna mateřská škola, společná kuchyň a jídelna. Žáci vyšších ročníků navštěvují Základní školu ve Valašské Polance.
KONTAKTNÍ ADRESA:ZŠ Leskovec Mgr. Pavel Mičunek, ředitel školy Leskovec 93 756 11 Leskovec Česko (CZ)
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|