|
History of Horní Domaslavice village [ History ]According to a legend it was founded and named at the same time by Prince Domaslav. It should happen in the 1st half of the 13th century. The first preserved written message is mentioned in 1305. The history of the village is connected with the holding of some important Silesian noble stocks.
A nature trail was built here on the Municipality initiative in 1994-1995 remembering history of the village that played a significant role of the regional spiritual life centre in the past.
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Když dne ubývá, horka přibývá. Červenec nese parna, krupobití a medovice, jesti hojný na bouřky a vichřice. Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci v roce. Co červenec neuvaří - srpen nedopeče. Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče. Slunce peče - déšť poteče. Na mokrý červenec následuje bouře a krupobití. Jaký červenec, takový leden. V červenci do košile rozdělej se, a vprosinci po uši oděj se! Když červenec pěkně hřeje, o vánocích se zima zaskvěje.
|
|
3.7.2001: Evropká komise zakázala spojení amerického konglomerátu General Electric s Honeywell International, na což Bílý dům reagoval velmi podrážděně. Americké úřady na ochranu hospodářské soutěže předtím transakci posvětily. 3.7.2001: Nepřátelsku nabídku na převzetí za 58 miliard dolarů předložil americké AT&T její konkurent Comcast. Ten by chtěl pohltit jednu ze dcer AT&T provozující třetí největší kabelovou síť v USA.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|