|
Mateřská škola [ Mateřská škola ]Budova mateřské školy byla postavena pro čtyři třídy dětí, s kapacitou l20 míst. Byla otevřena l. 9. 1974. V současné době, kdy došlo k poklesu populace, jsou v MŠ pouze tři třídy, v nichž je zapsáno 83 dětí. Pokud se týká zaměstnanců, pracuje nyní v mateřské škole 6 učitelek, 2 správní zaměstnanci a ve školní kuchyni jsou zaměstnány kuchařky s celkovým úvazkem 2,6 pracovnice. V průběhu školního roku uskutečňuje mateřská školka různé pravidelné akce např.: Mikulášská nadílka, vánoční besídka pro rodiče i pro děti, oslava Velikonoc, stavění a kácení máje, besídka ke Dni matek, pravidelné zájezdy na divadelní představení v Uherském Brodě a výlet na konci školního roku do Lešné.
Ve školce probíhá výuka hry na zobcovou flétnu, výuka logopedie pro správnou výslovnost dětí a plavecký výcvik. K budově mateřské školy patří velká zahrada, kterou děti po celý rok náležitě využívají.
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|