|
Za zurčením horských potoků [ Průvodce po Čechách, Moravě a Slezsku ]Optickým středem tohoto okruhu je výrazná zalesněná hora Slavíč, k níž turistický ruch doznívá pouze slabě a z dálky. Značené cesty procházejí jen při jejím úpatí v údolích krásných horských potoků s řadou idylických koutů. Ty nás budou také provázet po velkou část cesty. Trasa je poměrně dlouhá, s častým stoupáním, většinou však po kvalitních asfaltových cestách. Přesto ji však můžeme zařadit mezi náročnější, určené spíše zkušenějším chodcům.
Morávka, Lipový - Nad přehradou 2 km - Uspolka 5,5 km - chata Horák 8 km - Pod Malým Polomem, rozc. 13 km - Lačnov, rozc. 17 km - Pod Slavíčem 18,5 km - Slavíč 19 km - U Slavíče 19,5 km - Pod Blatným 22 km - Frankův potok 25 km - údolí Slavíče 27 km - přehrada Morávka 27,5 km - Morávka, Lipový 29 km
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|