|
Léčebné lázně Bohdaneč a.s. [ neznámý typ záznamu ]Léčebné lázně byly založeny v roce 1897 Janem Veselým po objevení léčebných účinků velmi kvalitní slatiny. Roku 1913 byl dán do provozu lázeňský dům "Gočár", postavený podle projektu profesora arch. Josefa Gočára. Téhož roku byly také zahájeny práce na vrtání artéské studny a již o rok později vyrazil z hloubky 346,5m pramen o teplotě 21°C, dávající alkalicko-železitou vodu. V roce 1930 byl otevřen "Jubilejní" a o deset let později pavilon "Langr". Obě budovy jsou spojeny s pavilony "Gočár" a "Bílý" kratou kolonádou, která je v chladných dnech mírně temperována. V léčebných lázních Bohdaneč se léčí zánětlivá revmatologická onemocnění, artrózy, bolestivé stavy pohybového ústrojí, cévní potíže.
AKTUALIZACE: Šormová Helena (INFOSYSTEM s.r.o.) org. 2, 19.08.2021 v 23:36 hodin Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Urban bývá studený pán. Pohoda na Urbana - pro sedláka vyhraná. Urban krásný, vyjasněný - hojným vínem nás odmění. Na Urbana pěkný, teplý den - bude suchý červenec i srpen. Vinná réva nedbá toho - bude míti vína mnoho. Svítí-li slunce na svatého Urbana, bude úroda hlavně na víně. Pankrác a Urban bez deště - hojnost vína. Prší-li na svatého Urbana, znamená újmu vína; pakli jast pěkný čas, dobré víno bude. Jaký den 25. máje jakožto na den Urbana povětří jast, takový podzimek následovati má.
|
|
25.5.2001: Sněmovna zvolila všech patnáct členů Rady ČT.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|