|
Vlastivědné muzeum města [ Muzeum ]Expozice: Národopis, kroje, historie obce. Výstavní síň v chodbě. Vinařské nářadí, hospodářské nářadí, staré vybavení domácností, habánský oblek - dar od potomků z Kanady. Laso, bič, ohlávka, hadí kůže od rodáků z provincie Čako, Argentina. Otvírací doba: na požádání Vstupné: dobrovolné Průvodce: ne Jazyk (kromě češtiny): příležitostně anglicky, německy Popisky: ne Čas prohlídky: 90 min. Suvenýry: ne Občerstvení: ne Bezbariérový přístup: ne Šatna: ne WC: ano Umístění v obci, orientační bod: V budově umístěna též vinotéka spojená s informačním centrem. Budova stojí v centru města na jeho hlavní ulici. Rok založení: 1980
Otevírací doba muzea Muzeum je otevřeno při příležitosti různých oslav - např. hody, velikonoce, vánoce a na požádání pro zájezdy.
KONTAKTNÍ ADRESA:Vlastivědné muzeum města Nám. Osvoboditelů 570 691 10 Velké Bílovice Česko (CZ) fax: (+420) 519 367 100
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|