|
|
Chrám sv. Wolfangy [ Kostel nebo katedrála ]Chrám sv. Wolfangy je dominantou obce, který byl dokončen roku 1487. Je opředen tajemstvím a legendou o zázračné studánce, která se v kostele nachází. Právě pro zázračnost studánky byl kostel po 200 let poutním místem.
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Barbora na ledě, Vánoce na blátě. Na Adama a Evu čekejte oblevu. Není-li prosinec studený, bude příští rok hubený. Když na Mikuláše prší, zima lidi hodně zkruší. Prosinec naleje a leden zevěje. Je-li studený prosinec, hodně práce bude míti žnec. Mrazy, které v prosinci ochabnou, neznamenají zimu náramnou. Když v prosici hrom ještě hučí, rok příští stále vítr fučí. Mléčná dráha v prosinci jasná, bude v příštím roce úroda krásná. Mrazivý prosinec, mnoho sněhu, žíznivý roček bude v běhu.
|
|
|
15.12.1981: Federální shromáždění schválilo zákon o 7. pětiletém plánu. 15.12.1981: Federální shromáždění schválilo zákon o 7. pětiletém plánu. 15.12.1981: Federální shromáždění schválilo zákon 7. pětiletého plánu.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|