|
Hlavní budova rekreačního střediska MONTE LOPE [ Encyklopedické heslo ]Hlavní budova rekreačního střediska MONTE LOPE Rekreační středisko MONTE LOPE se nachází v Bílých Karpatech na Moravsko-Slezském pomezí, 4km od Bystřice pod Lopeníkem. Středisko je obklopeno lesy, loukami a nejvyššími body Bílých Karpat - Javořina, Velký Lopeník a Mikulčin Vrch. Nedaleko je taky možnost koupání v přehradě. Rekreační středisko se skládá ze dvou částí. Z hlavní budovy a letního chatového tábora. Hlavní budova slouží v průběhu letní sezony hlavně dětem a mládeži. Objekt je taky velmi vhodný pro školy v přírodě, sportovní soustředění, školící akce, různá výročí a oslavy, mimo letní sezony. Ubytování je poskytnuto ve dvou a čtyřlůžkových pokojích se společnými sprchami a WC o kapacitě 22 lůžek. V budově je velká jídelna, kuchyň, restaurace a zasedací místnost s televizí, videem, satelitem a CD přehrávačem a možností vlastní diskotéky. K budově taky patří samostatný Lovecký salonek, který je vhodný i pro soukromé akce, asi pro 30 lidí. Salonek má vlastní bar s výčepem, krb, WC a venkovní posezení.
Z TISKOVÝCH ZPRÁV A ČLÁNKŮ
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|