Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Návrat na hlavní stranu
Neděle 25. května 2025 (07:12 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Blíženci
Viola - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Goldi

Fulltext
 

Gymnázium nabízí pro školní rok 2006 - 2007 pro žáky

pátých tříd ZŠ osmileté studium
- devátých tříd ZŠ čtyřleté studium
Den otevřených dveří je 18. 1. 2006 po celý den
  • - PROJEKT COMENIUS - studenti a profesoři absolvovali stáž ve Francii - práce na projektu konečně začala.
  • Ve dnech 2. - 10. 11. 2005 první skupinka žáků z naší školy odjela na pracovní schůzku do Francie - města Thouars (kraj Poitou-Deux Sevres) za účelem práce na projektu Comenius na téma "Identité - écrivains/voyageurs".
    Po náročné a zdlouhavé cestě nás naši přátelé velmi mile přivítali, následovalo přijetí u ředitele školy, fotografování a rozhovor pro místní tisk. Překvapilo nás, že na naši počest vlála v tento den na škole nejenom vlajka Francie, Evropské unie, ale také vlajka České republiky.
    Žáci absolvovali hned od počátku náročný program - od účasti na hodinách se svými francouzskými kamarády až po samotnou práci na projektu, prezentaci naší školy před všemi žáky i natáčení ve školním televizním studiu.
    Přínosné bylo zejména rozšíření a zdokonalování jazykových znalostí, poněvadž celý pobyt strávil každý žák individuálně ve francouzské rodině a musel tak komunikovat francouzsky nebo anglicky.
    Odměnou pro nás byla celodenní exkurze do města Rochefort až k Atlantickému oceánu, kde jsme navštívili dům spisovatele-cestovatele Pierra Loti a továrnu na výrobu provazů. Velmi zajímavá byla také prohlídka lodi Hermione, která je stavěna podle skutečné předlohy.
    Pro nás pedagogy bylo naopak odměnou vyjádření vřelého poděkování ze strany francouzských kolegů, pochvala žákům za odvedenou práci a nabídnutí spolupráce Gymnázia Jean Moulin v Thouars pro příští školní rok s dalšími novými partnery ze Švédska a Řecka.
    V lednu nás čeká pokračování práce na projektu v Itálii v Castellamare di Stabia, kam se připravuje další skupinka studentů. Držíme jim palce, aby i oni uspěli stejně dobře jako jejich spolužáci.

    Libuše Pavelková, Lenka Březíková - vyučující JF

    DALŠÍ INFORMACE: Gymnázium Jana Pivečky
    Zveřejněno 08.12.2005 v 18:41 hodin
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Urban bývá studený pán.
Pohoda na Urbana - pro sedláka vyhraná.
Urban krásný, vyjasněný - hojným vínem nás odmění.
Na Urbana pěkný, teplý den - bude suchý červenec i srpen.
Vinná réva nedbá toho - bude míti vína mnoho.
Svítí-li slunce na svatého Urbana, bude úroda hlavně na víně.
Pankrác a Urban bez deště - hojnost vína.
Prší-li na svatého Urbana, znamená újmu vína; pakli jast pěkný čas, dobré víno bude.
Jaký den 25. máje jakožto na den Urbana povětří jast, takový podzimek následovati má.
 
25.5.2001: Sněmovna zvolila všech patnáct členů Rady ČT.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz