|
Tradiční Jarmark v Telči
29. července 2006
Horácký folklorní soubor Podjavořičan ve spolupráci s Městem Telč v sobotu dne 29. července 2006 pořádá na náměstí Zachariáše z Hradce tradiční jarmark. Jarmark organizuje v Telči již od roku 1990. Kromě trhu spojeného s ukázkami řemesel a stánky s občerstvením čeká návštěvníky samozřejmě také celodenní kulturní program.
Program zahájí v 9 hodin na pódiu Dixieland Jazz Band Telč. Rytmus akrobatického rokenrolu z Jihlavy zpříjemní návštěvníkům jarmareční dopoledne od 10:15. Další žánrová změna - orientální tance - proběhne v 11:00 a 14:15 hodin. Cimbálová muzika Rathan z Náměště nad Oslavou zahraje ve 13:00 a v 15,15 program zakončí Telčská dechovka. V rámci folkových prázdnin od 17 hodin zahraje na tzv. kocouří scéně ještě My 3 avi. Celodenní vstupné je 20,- Kč a 5,- Kč
Bližší informace Pavla Doležalová - pavla.dolezalova@centrum.cz nebo Renata Běhanová - r.behanova@centrum.cz
Jarmark v minulých letech
Diskusní fórum čtenářů (prozatím žádný názor)SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKYZveřejněno 18.07.2006 v 21:42 hodin Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|