|
Úspěšný 71. pošumavský věneček objektivem fotoaparátu
Poděkování a fotoreportáž
Letošní tradiční 71. pošumavský věneček, konaný v Národním domě v Praze na Smíchově, se podle slov organizátorů i stovek spokojených účastníků vydařil. Pořádající Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví - Psohlavci v Praze tak zdárně vstoupilo do osmého desetiletí své činnosti. "Podíl na tom, že se nám Věneček opět vydařil má i FoS ČR v čele s předsedou Zdeňkem Pšenicou. Děkuji mu za vstřícnost a spolupráci při přípravě této svého druhu ojedinělé, ryze české, folklorní akce. Všichni se tak můžeme společně těšit na 72. pošumavský věneček, který se uskuteční opět v Národním domě v sobotu 16. února 2008," říká předseda Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví - Psohlavci v Praze V. Kupilík.
Tuctem následujících snímků si připomeňme atmosféru, která panovala na 71. pošumavském věnečku. /VK/ Foto: Jan Naidr a Martin Odehnal
Diskusní fórum čtenářů (prozatím žádný názor)SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKYZveřejněno 27.02.2007 v 11:56 hodin Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
V červnu-li víc sucho než mokro bývá, urodí se hojnost dobrého vína Medardova kápě - čtyřicet dní kape. Často-li se v červnu hrom ozývá, kalné léto potom přicházívá. Jak červen teplem září, takový bude i měsíc září. Chladný květen, červen vlažný - je pro sýpky, sudy blažný. Červen studený - sedlák krčí rameny. Když v červnu severní větry vějí, tu se bouřky opozdějí. Netřeba v červnu o déšť prositi, přijde, jak začne kositi. Jestli červen mokrý bývá, obilí pak málo rodívá. Pláče-li červen a neoschne žitko, v zajících, koroptvích budem mít řídko.
|
|
Červen 880: Papež Jan VIII. zřídil na Moravě arcidiecézi a do jejího čela postavil Metoděje. Červen 1044: Jindřich III. při dalším vojenském težení do uherského království. Červen 1046: Schůzka Břetislava s polským Kazimírem a pomořanským Zemožilem na Jindřichově dvoře v Merseburku. Červen 1068: Spor knížete Vratislava s moravskými údělnýmiknížatyo volbu nového pražského biskupa po smrti Šebíře. Červen 1075: Češi vedením Vladímíra II. se účastnili výpravy Jindřicha IV. proti vzbouřivším se Sasům. Červen 1130: Pokus některých šlechticů o zavržení českého knížete a současně o osvobození syna Břetislava II. Červen 1156: Smlouva mezi Fridrichem I. Barbarossou a Vladislavem II. zavazovala českého knížete za slib dědičného královského titulu. Červen 1178: Kníže Soběslav II. zahnán na útěk do Čech při rakouském vpádu na Moravu. Červen 1193: Přemysl I. pro účast na spiknutí byl císařem Jindřichem IV. sesazen z českého trůnu.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|