|
Pálavské vinobraní v Mikulově - skvělý víkend pro celou rodinu
Pálavské vinobraní, probíhající ve dnech 7.-9. září 2007, nabízí bohatý kulturní a společenský program pro všechny věkové skupiny. Program je situován do středověkého jádra města a také do přírodního amfiteátru pod Turoldem. Návštěvníci mohou využít rovněž nabídky všech atraktivních mikulovských památek, které jsou během vinobraní dostupné.
Vyvrcholením sobotního programu je historický průvod krále Václava IV. s početnou družinou a s královskými trubači. Průvod směřuje na náměstí s historickou řemeslnou tržnicí a se středověkými šenky a vinařskými mázhauzy. Zde můžete vidět souboje nejudatnějších rytířů, ochutnat burčák, znamenitá vína, dobrá jídla a krajové speciality nebo degustovat na vinařské tržnici v zámeckém sále či pod vedením sklepmistra u Obřího sudu v zámeckém sklepení. O muziku se starají mikulovské i přespolní cimbálové kapely a folklórní soubory. V amfiteátru je pro návštěvníky připraven bohatý společenský večerní program se známými populárními umělci a osobnostmi kulturního a společenského života. Přijeďte se k nám na vinobraní podívat a my Vám ručíme za to, že se sem budete pravidelně vracet! Více informací: Turistické informační centrum Mikulov Náměstí 1, 692 01 Mikulov Tel./fax: +420 519 510 855 e-mail: tic@mikulov.cz
SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKYZveřejněno 27.08.2007 Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|