|
|
Vyšel Folklor č. 5/2007
Květnové číslo časopisu Folklor je z velké části věnováno blížícímu se finále soutěže dětských zpěváků lidových písní Zpěváček ve Velkých Losinách.
Obálka časopisu Folklor č.5/2007
Květnové číslo časopisu Folklor je z velké části věnováno blížícímu se finále soutěže dětských zpěváků lidových písní Zpěváček ve Velkých Losinách. Zavede čtenáře na některá regionální kola této soutěže, do tradičního místa konání a atmosféru jedinečnosti této akce přiblíží rovněž rozhovor s Petrem Dvorským a úvodník ředitele festivalu Františka Synka. V reportážích se vrátíme k finále soutěže o nejlepšího učitele Zlatý Ámos a k třicátinám Lašského souboru písní a tanců Ondřejnica. V rubrice Navštívenka se tentokráte podíváme na návštěvu k jubilujícímu jihočeskému souboru Bárováček. Dále si čtenáři budou moci přečíst rozhovor s Ivou Bittovou, materiál o práci litovelské hrnčířky Miluše Hlavinkové, recenzi milé knížky Pavla Popelky Cestopády a mnoho dalších zajímavých článků.
Oldřich Koudelka, šéfredaktor
Uzávěrka časopisu č.6/2007 bude 20. května a vyjde 31. května 2007.
SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKYZveřejněno 09.05.2007 v 18:49 hodin Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Barbora na ledě, Vánoce na blátě. Na Adama a Evu čekejte oblevu. Není-li prosinec studený, bude příští rok hubený. Když na Mikuláše prší, zima lidi hodně zkruší. Prosinec naleje a leden zevěje. Je-li studený prosinec, hodně práce bude míti žnec. Mrazy, které v prosinci ochabnou, neznamenají zimu náramnou. Když v prosici hrom ještě hučí, rok příští stále vítr fučí. Mléčná dráha v prosinci jasná, bude v příštím roce úroda krásná. Mrazivý prosinec, mnoho sněhu, žíznivý roček bude v běhu.
|
|
|
15.12.1981: Federální shromáždění schválilo zákon o 7. pětiletém plánu. 15.12.1981: Federální shromáždění schválilo zákon o 7. pětiletém plánu. 15.12.1981: Federální shromáždění schválilo zákon 7. pětiletého plánu.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|