|
Rozloučení s Lidkou Habartovou
Kunovice
Posílám folkloristům fotografie Lidky Habartové, která celý svůj život zasvětila folkloru. Od devíti let s láskou, s chutí a obrovským elánem tančila nejprve v dětském folklorním souboru Děcka z Kunovic a po té dvacet let ve folklorním souboru Kunovjan. Své zkušenosti, lásku k lidové písničce a tanci a své nikdy neutuchající nadšení pak předával dětem v souboru Děcka z Kunovic. V roce 1986 založila nový dětský soubor Handrlaček, ze kterého vychovala dospělý kolektiv Handrlák. Výrazně se podílela na zachování zvyků a tradic v Kunovicích. Pomáhala organizovat fašank, Jízdu králů, hody s právem i vánoční zpívání. Patřila mezi zakladatele Mezinárodního folklorního festivalu Kunovské léto a byla jeho duší, která navždy odešla z tohoto světa nečekaně uprostřed festivalu dne 17. června 2007 v 9.40 hod. ve věku 48 let. Rozloučíme se s ní v pátek 22. června 2007 v 16.00 hod. v chrámu Páně sv. Petra a Pavla v Kunovicích.
S tichou vzpomínkou Mgr. Ivana Majíčková místostarostka města Kunovice
Diskusní fórum čtenářů (prozatím žádný názor)SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKYZveřejněno 19.06.2007 v 23:43 hodin Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|