|
Hudební pořad v Brně už zítra
soukromé pozvání - hudební pořad v Brně už zítra
Milí přátelé folkloru, toto pozvání je pro Vás, kteří máte v nejbližších dnech cestu do Brna. Dovoluji si Vás pozvat na autorský hudební pořad v rámci Mezinárodního folklorního festivalu v Brně. Pořad Muzikantský zeměpis připravili Marek Trávníček a Saša Lužný,představí se muziky Linda, Soláň, Zádruha a Šmytec. V průběhu pořadu se dozvíte leccos zajímavého a můžete putovat (nejen prstem po mapě). Začátek je v pátek 31. srpna v 19.30 na nádvoří Staré radnice v Brně za každého počasí!
Zároveň připomínám, že probíhá další ročník Mezinárodního folklorního festivalu Pražský jarmark v Praze a další akce. Informace hledejte na stránkách Folklorního sdružení www.fos.cz. Všem přeji krásné dny!
Helena Bízová tajemnice redakce Radio Proglas Barvičova 85, 602 00 Brno www.proglas.cz tel: +420 543 217 241 redakce@proglas.cz, bizova@proglas.cz skype: proglas_bizova
Diskusní fórum čtenářů (prozatím žádný názor)SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKYZveřejněno 30.08.2007 v 22:27 hodin Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|