|
Havelské posvícení v Krásné Lípě
V sobotu 13. října 2007 proběhla další začínající lidová tradice v Krásné Lípě - Havelské posvícení.
V sobotu 13. října proběhla další začínající lidová tradice v Krásné Lípě - Havelské posvícení. Připravili ho členové folklorního souboru Lužičan z Krásné Lípy na dvoře železářství SEMELKA. I přes poměrně mrazivé podmínky, za kterých se celá akce v pátek připravovala se počasí během sobotního odpoledne umoudřilo, dokonce vykouklo i sluníčko a tak se návštěvníci mohli potěšit mnoha zabijačkovými pochoutkami, posvícenskými koláčky a v neposlední řadě zanotovat s lidovou muzikou Lužičanu. Velké poděkování patří sponzorovi posvícení - Řeznictví POD KLÁŠTEREM z Rumburka. Tento zvyk se zařadil mezi další akce pořádané FS Lužičan v Krásné Lípě.
Naďa Semelková - FS Lužičan semelkova@krasnalipa.cz www.kulturouseveru.cz
Diskusní fórum čtenářů (prozatím žádný názor)SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKYZveřejněno 25.10.2007 v 13:20 hodin Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
26.5.2001: Zahájen sjezd KDU-ČSL v Jihlavě. Předsedou strany byl zvolen Cyril Svoboda, místopředsedy Milan Šimonovský, Jan Kasal, Miloslav Výborný, Zuzana Rothiová a Tomáš Kvapil.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|