|
Kam na Velikonoce v turistické oblasti Beskydy-Valašsko?
Dobová atmosféra hradů a zámků jistě přispěje k intenzivnímu prožití jarních svátků. Velikonoční jarmark s prodejem lidových a uměleckých předmětů pořádají v areálu frýdeckého zámku v neděli 1.4. O den dříve 31. 3. se můžete vydat na jarmark do Žerotínského zámku v Novém Jičíně. Přivítat jaro, zakoupit si rukodělné výrobky či se podívat pod ruky řezbáři, kovářovi, keramikovi či kožešníkovi můžete na hradu Hukvaldy 8.- 9.4. To pravé velikonoční hodování si užijete na Štramberské Trúbě 7.- 9.4. a na Velikonoční pondělí se můžete těšit na Hradní houpačku, jakou Štramberk ještě neviděl. Velikonoční jarmark připravili také na hradě Starý Jičín 8.4., čekají tam na vás s originálními výrobky, ukázkami výroby, spoustou občerstvení a historickou střelnicí . Taktéž o Velikonoční neděli 8.4. se na Soláni nudit nebudete. Od 13.00 hodin si zatancujete s cimbálovou muzikou Soláň a podíváte se na ukázky tradičních řemesel.
SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKYZveřejněno 30.03.2012 v 08:08 hodin Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|