|
Kdo se připojí?
Již v listopadu 1998 jsme ve Zpravodaji Asociace četli o Výletní kartě Jižních Čech, kterou připravilo Turistické informační a mapové centrum Jižní Čechy v Českých Budějovicích, vedené M.Goetzem. Pak se přidal turistický region Východní Čechy, zastoupený Východočeskou centrálou cestovního ruchu (VčCCR) se sídlem v Informačním centru města Pardubic. Který kout republiky se přidá k osvědčenému modelu?
Princip je jednoduchý: organizátor osloví různé turistické cíle na území regionu s nabídkou, která obsahuje uvedení objektu na Výletní mapě (kartě) regionu ZDARMA výměnou za poskytnutí slevy na vstupném (pro 1 dospělého návštěvníka jako by byl dítě). Tuto mapu organizátor vydá a nabídne do prodeje na území republiky.
V jižních a východních Čechách má Výletní mapa již několikaletou tradici, která přináší "ovoce". Část nákladu si kupuje cestovní kancelář Čedok a.s. na podporu prodeje tuzemských pobytů. Organizátoři věří, že se postupně přidají i další regiony a společně tak vytvoří celorepublikový systém, atraktivní ediční řadu pod záštitou našeho cechu A.T.I.C. ČR. K tomu jsou připraveni členským infocentrům poskytnout potřebnou pomoc. Kdo se přidá nejdříve?
(šm)
Kontakt na "otce" Výletní mapy:Marcel Goetz nám.Přemysla Otakara II č.21 370 01 České Budějovice Česko (CZ) fax: (+420) 386 352 589
Diskusní fórum čtenářů (prozatím 1 názor)SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKYZveřejněno 19.09.2001 v 19:25 hodin Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|