|
Pardubický kraj bude mít koncepci ochrany přírody
Rada Pardubického kraje odsouhlasila vypsání soutěže na výběr zhotovitele Koncepce ochrany přírody Pardubického kraje. Jejím cílem je, v souladu se zákonem, stanovit systém pravidel a opatření pro ochranu přírody a vytvořit ekologicky stabilní krajinu a přitom zachovat její biologickou rozmanitost.
"Tímto dokumentem chceme určit prvořadé úkoly v otázce ochrany přírody, a to jak v obecné rovině, tak i v oblastech specifických, např. v lesním, zemědělském a vodním hospodářství či v turistice a rekreaci, v dopravě i ochraně nerostného bohatství. Dokument bude průběžně aktualizován s ohledem na stav a vývoj v řešeném území", řekl Petr Šilar, radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova.
Koncepce ochrany přírody Pardubického kraje navazuje a tematicky doplňuje Koncepci zemědělské politiky a rozvoje venkova a Koncepci vzdělávání, výchovy a osvěty v životním prostředí Pardubického kraje. Koncepce má návaznost i na územní plán a plán rozvoje kraje.
Ve schváleném rozpočtu Pardubického kraje na rok 2002 a 2003 je na tyto účely vyčleněna částka na zahájení prací ve výši 800 000,- Kč, z toho pro letošní rok 500 000,- Kč.
Tiskové oddělení KrÚ
SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKYZveřejněno 15.08.2002 Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|