5. ROČNÍK SLAVIČÍNSKÉHO ŠIKULY
Oběma hlavním pořadatelům, modelářům, vedoucím zájmových kroužků DDM Slavičín Ing. Martinu Procházkovi a Tomáši Hájkovi patří veliký dík za přípravu i vlastní organizaci této tradiční akce.
MODELÁŘSKOU SEZÓNU V ROCE 2005 ZAHÁJILI NAŠI MODELÁŘI V ÚNORU BODOVACÍ SOUTĚŽÍ "O POHÁR DDM LUNA" V PŘÍBOŘE.
Mladší žáky zastupoval Luděk Matula, jehož Sdk z2. 7/1 s přehledem porazil konkurenci. Juniorské kategorie obsadil Ondřej Fibich, který v kategorii letadel 1:72 nepustil nikoho ani na stupně vítězů. 1., 2.a 3. místo hovoří samo. Pozadu nezůstal ani Radim Kozubík, který se nespokojil jen s 1. a 2. místem v kategorii bojové techniky v měřítku 1:35, ale zaujal i 1. místo i v měřítku 1:72. Kategorii seniorů reprezentoval Ing. Martin Procházka, který byl 1. v kategorii dioramat a 3. v bojové technice. Výčet úspěchů by nebyl úplný bez důrazu na získání putovních pohárů, jejichž držiteli se stali Luděk Matula za mladší žáky a Radim Kozubík za juniory. Tato akce byla pro nás důležitá i proto, že jsme zde měli možnost k pozvání ostatních modelářských klubů, na naši soutěž, již 5.ročník Slavičínského Šikuly.
Akce byla jako každoročně rozdělena na dva hlavní tématické celky. Na soutěž plastikových modelů Slavičínský Wyhazovák a soutěž papírových modelů, Slavičínský Zoubek. V rámci doplňkových akcí byly k vidění také modely dřevěné, kde letos poprvé vystavovali i RC modeláři a výstavka prací z keramiky, žáků ZUŠ Slavičín.
Téměř 200 modelářů zde vystavovalo více než 300 modelů a podívat se přišlo bezmála 400 diváků, z nichž nejméně 2/3 přispěly svými hlasy do divácké soutěže.
Hlavní hodnocení bylo letos svěřeno odborné porotě složené z dospělých modelářů a vedoucích modelářských klubů. Ti přivezli své nejlepší modely a modeláře z Hodonína, Studénky, Napajedel, Brumova - Bylnice.
Mimo nich vystavovali své modely také modeláři ze Slavičína, Valašských Klobouk, Dolní Lhoty, Štítné nad Vláří i Zlína.
Své modely přivezl ukázat i slavičínský rodák a mistr republiky v kategorii papírových modelů Zdeněk Pazdera.
Naši modeláři konkurenci uvírali a opět ukázali, že opravdu umí.
Za mladší žáky: Ondřej Hájek - 1. místo
Petr Zupko 2x 2. místo
Jakub Miklas - 3. místo.
Starší žáci : Luděk Matula - 2. místo.
Ondřej Fibich se již tradičně hodně prošel, když si byl 3x pro 1. místo a jedenkrát pro 2. místo.
Další 1. místa obsadili Radek Zlámal a Radim Kozubík, který získal i místo 2.
To byl výčet za Slavičínský Wyhazovák.
Slavičínský Zoubek reprezentovali za mladší žáky Petr Tomaštík - 2. místo a Jakub Miklas - 3. místo.
Starší žáky opět Luděk Matula - 2. a 3. místo; juniory tradičně Ondřej Fibich - 1. místo; dospělé reprezentovali Tomáš Hájek a Ing. Martin Procházka, kteří získali 1. místa, rovněž tak i Zdeněk Pazdera.
Z vystavovatelů hodnocených dřevěných modelů byl nejlepší Jan Nepovím se svojí RC plachetnicí.
V divácké soutěži to byl opět Ondřej Fibich, jehož modely získaly u diváků největší úspěch.
Myslíme si, že letošní soutěž byla vydařená co do počtu vystavovatelů i co do počtu diváků. Vždyť bylo vyhlášeno a rozdáno 83 cen a to si myslíme, že je úctyhodné i pro soutěže krajských formátů.
Závěrem dovolte poděkovat sponzorům bez jejich přízně a pomoci by byla tato akce jen zbožným přáním.
Největší poděkování patří Městu Slavičín za obrovskou finanční i materiální pomoc. Dále paní Vaclové za nemalou pomoc nejen pro tuto soutěž; firmám Jaroš - Barvy - laky, AE Partner, TEMA - Koudela.
V neposlední řadě nám dovolte poděkovat i ředitelce ZUŠ, paní Janě Jakúbkové a panu Miroslavu Piňďákovi, kteří se svými žáky vytvořili nádherné keramické sošky jako symboly naší soutěže, které se staly součástí přidělovaných 1. cen.
Ing. Martin Procházka a Tomáš Hájek,
modelářské kroužky DDM Slavičín a KM Slavičín
Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)
SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY
Zveřejněno 01.04.2005 v 14:25 hodin