Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Návrat na hlavní stranu
Čtvrtek 22. května 2025 (10:06 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Blíženci
Emil - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Raf

Fulltext
 

Středisko pečovatelské služby:

Kozinova 4, Šumperk, příspěvková organizace, (dále jen SPS), tel.č. 583 213 734, e-mail: sps.spk@cbox.cz. Zřizovatelem SPS je Krajský úřad Olomouckého kraje.
SPS má regionální působnost, ale ve větší části pečuje o klienty v Šumperku. Zaměřuje se na služby starým, nemocným, invalidním občanům v jejich domácnostech. Poskytuje služby i rodinám s dětmi, např. při narození trojčat. SPS nabízí tyto služby: osobní hygienu, práce spojené s údržbou domácnosti, nákupy, doprovod, dohled, dovoz obědů do bytu klienta, pedikúru v bytě občana. V loňském roce jedenáct profesionálních pracovníků pečovalo o 312 klientů, včetně šesti dětí. Z toho 203 klientů si požádalo o dovoz obědů, 40 občanů využilo pedikérských služeb a 69 občanů si objednalo větší rozsah služeb.

Eva Jehurnová
ředitelka SPS Šumperk

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 13.05.2005 v 10:11 hodin
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto.
Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček.
Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj.
V máji by ani hůl pastýřova neoschla.
Májová kapka platí za dukát.
Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce.
Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť.
Májová voda vypíjí víno.
Na mokrý květen přichází suchý červen.
Když máj vláhy nedá, červen se předá.
 
22.5.2001: Předsedou klubu ČSSD ve sněmovně byl zvolen Bohuslav Sobotka.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz