|
Z tiskových zpráv a článků Na konci června oslavilo Informační centrum v Litomyšli deset let od slavnostního otevření, které se uskutečnilo v roce 1993 za přítomnosti Livie Klausové, manželky současného prezidenta ČR Václava Klause.
Radní města Litomyšl souhlasili s tím, že provoz sezónní pobočky informačního centra bude zachován.
LITOMYŠL - Po dlouhém očekávání bylo rozhodnuto, že renesanční zámek Litomyšl a jeho areál včetně barokního pivovaru (rodiště Bedřicha Smetany) bude zapsán do seznamu UNESCO. Jsme tak devátou památkou v České republice, které se tohoto ocenění dostalo. Česká republika patří dnes mezi relativně bohaté...
LITOMYŠL - Informační centrum Litomyšl vzniklo v roce 1993. Je členem Asociace turistických informačních center, členem České inspirace a sdružení Krajem Smetany a Martinů (vytvoření cyklotras v regionu).
Informační centrum Litomyšl kromě běžných informací pro návštěvníky města i místní občany nabízí i další zajímavé akce. Jednou z nich je noční prohlídka zámku, návštěva rodného bytu Bedřich Smetany, muzea Olbrama Zoubka.
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|