|
Stavitel František Kašpar z PardubicDatum na listině: ? Den přijetí: 23.05.1881 Vztah k listině: Obsah Nabídka [adresovaná] ředitelství držitelů statku Pardubice ve Vídni na prodej mikulovické cihelny s 8 jitry a 441 sáhy čtverečními pozemků staviteli Františku Kašparovi z Pardubic za celkový obnos 8000 zlatých rakouské částky.
Datum na listině: 21.05.1881 Den přijetí: 27.05.1881 Vztah k listině: Obsah Obecní úřad v Mikulovicích sděluje, že sezení v záležitosti stavby kruhové cihelny u Mikulovic pod dohledem stavitele Václava Kašpara z Pardubic je stanoveno na 31. května tohoto roku, přičemž jsou zvány všechny zainteresované strany.
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
24.5.2001: Poslanecká sněmovna zamítla návrh zákona umožňující vyvlastnit pozemky v plánovaných průmyslových zónách.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|