|
Hajný Václav Mareš (zproštěn služby)Další informace z encyklopedie Datum na listině: ? Den přijetí: 26.02.1883 Vztah k listině: Obsah Inspekce velkostatku sděluje výrovskému panu lesníkovi von Clanner, že kvůli nemoci bude jeho [představený] nadlesní Kalivoda několik dní zastupován, hajný Mareš je zbaven služby a místo něj se má najít spolehlivý pomocný hajný.
Datum na listině: 28.02.1883 Den přijetí: 28.02.1883 Vztah k listině: Odesílatel Mareš Václav z Břehů, suspendovaný hajný ve výrovském revíru, prosí milostivě o prominutí jeho služebního přečinu a o další ponechání ve službě.
Datum na listině: ? Den přijetí: 01.03.1883 Vztah k listině: Obsah Totéž ředitelství (statků a dolů pana Richarda rytíře Drasche von Wartinberg, pozn. překladatele) informováno o provedené domovní prohlídce z důvodu krádeže dřeva z panského lesa ve výrovském revíru, a sice u Jana Holuba, Josefa Hrobaře, Václava Machače a Františka Šetiny, jakož i u hajného Mareše v Břehu.
Datum na listině: 08.03.1883 Den přijetí: 09.03.1883 Vztah k listině: Obsah Tentýž úřad (ředitelství statků a dolů pana Richarda rytíře Drasche von Wartinberg ve Vídni, pozn. překladatele) rozhoduje o suspendovaném hajném ve výrovském revíru Marešovi resp. jeho dalšího ponechání ve službě.
Datum na listině: ? Den přijetí: 17.09.1883 Vztah k listině: Obsah Výrovský lesník Jan Jenek oznamuje, že hajný Václav Mareš byl na poli fyzicky napaden a zraněn pytlákem Janem Poláčkem z Přelovic, a že pachatel byl c. k. četnictvem předveden k c. k. okresnímu soudu.
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|