|
Přírodní památka Hůrky [ Přírodní památka ]Přírodní památka Hůrky
Rok vyhlášení: 1995, Rozloha: 16,10 ha Lokalizace: severně od silnice mezi obcemi Velké Heraltice a Malé Heraltice, nedaleko přírodní rezervace Hořina.
Důvod ochrany: výskyt modřínu opadavého jesenického a borovice lesní heraltické.
Jedná se o přirozený porost smíšenými lesy s borovicí, modříny, duby a lípou. Na hlubších uživnějších půdách vznikla tzv. "Heraltická borovice", která byla lesníkům známa již v minulém století. Přírodní památka Hůrky vznikla v místech nejhodnotnějších porostů tohoto druhu borovice a ostatních dřevin.
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
24.5.2001: Poslanecká sněmovna zamítla návrh zákona umožňující vyvlastnit pozemky v plánovaných průmyslových zónách.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|