|
SLAVNOSTI PERNÍKU 8. května 2007 na pardubickém zámku
tradičně za každého počasí od 10 do 18 hodin na zámku v Pardubicích pro vás připravila Agentura Tradice a Muzeum perníku a pohádek.
Každé dítko si bude moci za laskavého dohledu Baby Jagy uloupnout perník z perníkové chaloupky! Na dospělé i děti dále čeká: Velký jarmark perníku, medu a výrobků ze dřeva * Výstava perníkových srdcí a dalších výrobků z perníku * Soutěž o titul Královny perníku a její korunovace * Loupání perníčků z perníkové chaloupky * V pravé poledne soutěž v pojídání perníku * Kurzy Baby Jagy v sedání na lopatu * Perníkoví slavíci * Ukázky výroby a zdobení perníčků * Vítězové soutěží O perníkovou pantofli, O perníkové srdce * Pohádky O perníkové chaloupce * Perníková matrika pro Jeníčky a Mařenky * Perníková pošta * Malování obrázků do perníkové galerie * A po celý den další doprovodný program.
SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKYZveřejněno 23.04.2007 v 09:03 hodin Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|