|
Folklorní soubor LIBÍN-S Prachatice slaví 20 let vernisáží výstavy
Vážení přátelé, dovolte, abych Vás pozval na vernisáž výstavy ke 20. výročí vzniku folklorního souboru Libín-S Prachatice.

Folklorní soubor Libín-S Prachatice vznikl na přelomu let 1988/1989, tedy oslaví 20. výroční svého vzniku. Zabývá se folklórem jihozápadních Čech především se zaměřením na lidové zvyky Šumavy. Jako občanské sdružení Libín-S Prachatice je registrován od 12.10.1992. Jeho více než dvacet členů pochází z Prachatic a okolí. Libín-S má dvě složky - hudební a taneční. Hudební složku vede František Jordák a taneční Helena Svobodová, která je zároveň vedoucí celého souboru. Předsedou folklorního sdružení Libín-S je Hynek Hladík. Soubor vystupuje ve stylizovaných jihočeských krojích. Folklorní soubor Libín-S vystupoval doma i v zahraničí. Ze zahraničních vystoupení připomeňme Rakousko, Německo, Itálii, Maďarsko a Španělsko ( Kanárské ostrovy a Katalánsko). Téměř pravidelně se lze potkat s folklorním souborem Libín-S na folklorním festivalu v Kovářově či na selských slavnostech v Holašovicích, jen málokdy chybí na slavnostech Zlaté solné stezky v Prachaticích. Již řadu let vystupuje Libín-S u Schwarzenberského plavebního kanálu, v posledních letech je folklorní sdružení Libín-S Prachatice nositelem projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu. S folklorem jižních Čech seznamuje folklorní soubor Libín-S Prachatice i přijíždějící turisty. Folklorní sdružení Libín-S je dlouholetým členem Folklórního sdružení České republiky a od roku 2002 členem Jihočeského folklórního sdružení.
Ing. Hynek Hladík předseda folklorního sdružení Libín-S Prachatice Tel. +420 602272442 Fax +420 388317609 e-mail: hladik.hynek@iol.cz web: www.schw-kan.com v češtině www.schw-kan.com/sd_home.html in der deutschen Sprache
Diskusní fórum čtenářů (prozatím žádný názor)SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKYZveřejněno 22.10.2009 v 23:32 hodin Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|