|
Podnikatelská sféra sčítá škody na miliardy
Celkové škody v podnikatelské sféře dosáhly podle předběžného šetření v Jihočeském kraji výše 3,1 miliardy korun. Spolu se škodami v agrárním sektoru je to pak 4,4 miliardy korun.
Vyplývá to z prognóz, které zpracovala Jihočeská hospodářská komora. Komora přitom odhaduje, že celkové škody v kraji se budou blížit 10 miliardám korun, to znamená, že škody v podnikatelské sféře činí téměř polovinu z této částky. Ze zprávy JHK dále vyplývá, že rozdělení škod v podnikatelské sféře je následující: majetkové 1,2 miliardy, ušlý zisk 1,4 miliardy a náklady na zábranu škod 500 miliónů korun.
Těžko se přitom dá dnes vyjádřit celková ztráta trhu, protože jde v mnoha případech o nenávratné škody, kdy podíl na trhu danému podniku přebere konkurence a podobně. Podle JHK se povodně nijak dramaticky neprojeví na nezaměstnanosti v kraji, ovšem její růst lze očekávat v některých mikroregionech, například na Písecku. Komora přitom usuzuje, že ztráty na majetku zaznamenalo v Jihočeském kraji asi 1000 firem, z toho několik desítek velkých (nad 250 zaměstnanců). Mezi nejvíce poškozené pak patří podle šetření JHK například Jitex Písek (350 miliónů), Bohemai Table Top (sklárna v Husinci - 100 miliónů), Výstaviště České Budějovice (150 miliónů) a Pivovar Eggenberg (180 miliónů).
Tisková zpráva KÚ Jihočeského kraje
SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKYZveřejněno 23.08.2002 Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|