|
Z tiskových zpráv a článků Sbírka valašských písní zapsaných Františkem Táborským a Alfonsem Waisarem v letech 1924-1926 s pozdějšími doplňky.
CD s titulem Písně milostné a láskyplné. Pro vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis ho připravila Jitka Novotná-Málková, která o albu prozradila více:
CD: František Okénka, Osvětimanská muzika, Primášské legendy , Proměny v čase, Valašské pěsničky, Na Kyjovsku a publikace: Sušilovské zrcadlo
DVD: Roztančené Brno - MFF Brno a DVD: Oblastní kolo postupové přehlídky dětských folklorních souborů Brno 2009
Upozornění souborům v Brně. Blíží se termín pro podání žádostí o dotace z rozpočtu Statutárního města Brna na odborech kultury a školství Magistrátu města Brna.
Publikace P. Číp - Gajdošský zpěvník
Postupné vydávání dalších dílů videoencyklopedie
Nabídka pěti publikací Jarmily Procházkové
Společnost pro lidové tradice Jihomoravského kraje nově na Folklornet.cz
Tisková zpráva
NA LIDOVÚ NOTEČKU
V Brně proběhl již 15. večer pod názvem
ŽIVÁ ENCYKLOPEDIE FOLKLORU
VIII. Gajdovačka 2007. Tak zněl název osmého mezinárodního setkání gajdošů a dudáků v Oravské Polhore, jehož součástí je také soutěž mladých gajdošů.
Centrum Brna bylo v sobotu 19. května 2007 plné lidí. V tento den zde probíhalo hned několik významných akcí.
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|