|
Z tiskových zpráv a článků na území okresu V pondělí skončil 21. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Čermenské slavnosti, který probíhal již od minulé středy. Zúčastnilo se ho 7 českých a zahraničních souborů a v jednotlivých programech se představily divákům v Dolní Dobrouči, Svitavách, Lanškrouně, Dolní Čermné, Žamberku a České Třebové....
Taiwanští bubeníci přijedou na ČERMENSKÉ SLAVNOSTI
XXI. Mezinárodní folklorní festival
17. - 21. 6. 2009 Dolní Čermná
MFF Čermenské slavnosti ve dnech 19. - 23. 6. 2008
19. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Čermenské slavnosti vyvrcholil v sobotu již tradičním galaprogramem v dolnočermenském kempu. Počasí přálo, a tak si zhruba tisícovka přítomných vychutnala vystoupení 7 souborů z Indie, Bulharska, Slovenska a Česka.
Mezinárodního folklorního festivalu Čermenské slavnosti - 20. 6. - 24. 6. 2007
Tisková zpráva
19. Mezinárodní folklorní festival Čermenské slavnosti
Dolní Černá, 20. - 24. června 2007
Přiblížil se konec školního roku a s ním již tradičně Čermenské slavnosti. Letos se konají již podevatenácté a opět slibují skvělou podívanou. Během festivalu se představí soubory z Indie, Bulharska, dva soubory ze Slovenska a tři soubory české, přičemž Jaro z Ústí nad Orlicí a Jitřenka z Dolní Čermné...
Tak jako každý rok bude poslední červnový víkend pro podorlický region ve znamení svátku folkloru. Ve dnech 24. až 26. června se uskuteční již 17. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Čermenské slavnosti. I v letošním roce slibuje zajímavou podívanou.
Informační středisko s městem Žamberk připravilo pro letošní turistickou sezónu otevření zrekonstruované Tyršovy rozhledny ("Rozálka").
Mezinárodní folklorní festival Čermenské slavnosti 2003
V době od 21. do 24. června se bude opět po roce konat mezinárodní folklorní festival Čermenské slavnosti. Jednotlivé programy festivalu postupně proběhnou v Lanškrouně, Dolní Čermné, Ústí nad Orlicí a Letohradě.
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
|
Jsou-li májové hřiby červivé, bude suché léto. Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček. Mokrý máj, v stodole ráj, studený máj, také ráj. V máji by ani hůl pastýřova neoschla. Májová kapka platí za dukát. Chladno v máji, mlžné večery a noce - hojnost sena a ovoce. Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěsť. Májová voda vypíjí víno. Na mokrý květen přichází suchý červen. Když máj vláhy nedá, červen se předá.
|
|
Květen 870: Rastislav se pokusil překazit Svatoplukovu profranskou politiku jeho úkladným zavražděním. Květen 874: Jednání Svatoplukova poselstva vedeného knězem Janem z Benátek s Ludvíkem Němcem ve Forchheimu. Květen 1054: Břetislav uzavřel v Quedlinburku za účasti císaře mír s polským Kazimírem. Tím skončily spory o území na česko-polské hranici. Květen 1096: Slezko opět napadeno vojsky BřetislavaII. Květen 1107: Údelný kníže Svatopluk za pomoci polského panovníka Boleslava III. a zpočátku i uherského Kolmana svrhl Bořivoje II. Květen 1116: Vladislav I. jednal s uherským králem Štěpánem kdesi na moravsko-uherské hranici o urovnání sporů. Květen 1137: jednání mezi Soběslavem I. a polským králem Boleslavem Křivoústým v Kladsku ukončilo česko-polské nepřátelství. Květen 1138: Vladislav budoucím Soběslavovým nástupcem. Květen 1152: Sjezd v Merseburku, který svolal nový německý král Fridrich I. Barbarossa. Květen 1179: Spor o hraniční území na česko-rakouském pomezí.
|
Zdroj: www.meteopress.cz
|
|
|